مسابقات ربات های پرنده

جشنواره ربات های پرنده
جشنواره رباتهای پرنده
صفحه اصلی
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
1
نام کاربری یا ایمیل:
 
گذرواژه:
 

گزارش لحظه به لحظه از جشنواره ربات های پرنده پارک علم و فناوری استان سمنان
* از امروز و تا پایان جشنواره می توانید گزارش لحظه به لحظه از روند اجرای جشنواره را از اینجا پیگیری نمایید *


گزارش 22

کلیپ تصویری جذاب از رویدادهای اولین جشنواره ربات های پرنده پارک علم و فناوری استان سمنان


گزارش 21

دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی:

بازتاب خبری جشنواره ربات های پرنده نشان داد در برگزاری جشنواره موفق بوده ایم

دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی: بازتاب خبری جشنواره ربات های پرنده نشان داد در برگزاری جشنواره موفق بوده ایم

دکتر جلالیدکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی رییس پارک علم و فناوری استان سمنان در گفتگو با روابط عمومی پارک گفت: بازتاب خبری اولین جشنواره ربات های پرنده بسیار مطلوب بوده و در شبکه استانی سمنان، شبکه 1، شبکه 2، شبکه 3، شبکه 4 و شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، خبرگزاری های مهر، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، عرش نیوز، مرآت نیوز و تعداد زیادی از روزنامه ها، هفته نامه ها و خبرگزاری های کشور تحت پوشش قرار گرفت.

 

ادامه مطلب و کلیپ تصویری خبرهای جشنواره - پخش شده از صدا و سیمان جمهوری اسلامی ایران


گزارش 20

بازتاب خبری جشنواره ربات های پرنده پارک علم و فناوری استان سمنان


گزارش 19

گزارش تصویری (3) - تهیه شده توسط عکاس خبرگزاری مهر

گزارش تصویری (3) - تهیه شده توسط عکاس خبرگزاری مهر

عکس ها: خبرگزاری مهر / منصوره قلیچی


گزارش 18

گزارش تصویری از جشنواره (2) + کلیپ تصویری از مانور ∞

گزارش تصویری از جشنواره (2) + کلیپ تصویری از مانور ∞

تهیه شده توسط: آقای ابوالفضل سعدی


گزارش 17

به نقل از مهندس رضویان، عضو کمیته اجرایی جشنواره؛

اتفاقی نادر در مسابقات ربات های پرنده!

مهندس سیدجواد رضویان در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان، اتفاقی نادر در مسابقات ربات های پرنده را بیان کرد.

رضویان گفت: در روز دوم مسابقات و در مرحله اکتشاف، زمانی که تیم سناتور در حال آماده سازی ربات خود برای اجرای این مرحله بود و همه منتظر بودند تا این تیم کار خود را آغاز کند، به ناگهان ربات پرنده این تیم به صورت خودکار روشن و به میزان حدود 30 سانتی متر از زمین بلند شد و با سرعت خیلی زیادی به سمت چپ حرکت کرد و به تریبون مستقر در زمین که پرژکتور مسابقات روی آن قرار داشت برخورد کرد.

وی افزود: تمام حاضرین در سالن از این اتفاق شُکه شده بودند و عضو تیم سناتور که کنترل پرنده را در اختیار داشت، مات و مبهوت نظاره گر این اتفاق بود.

عضو کمیته اجرایی مسابقات جشنواره ربات های پرنده پارک علم و فناوری استان سمنان اضافه کرد: هدایتگر پرنده اذعان داشت که تغییری در وضعیت پرنده نداده و پرنده خود به خود پرواز کرده است!

وی گفت: پس از بررسی به عمل آمده مشخص شد، نقص فنی در سیستم کنترل از راه دور این پرنده باعث این رویداد نادر شده بود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این رویداد به کسی آسیبی نرسید و فقط به ربات پرنده آسیب وارد شد که پس از تعمیر به مسابقات بازگشت.


گزارش 16

بیانیه اختتامیه اولین دوره جشنواره ربات های پرنده - مهر ماه 1392


گزارش 15

گزارش تصویری اختتامیه اولین جشنواره ربات های پرنده پارک علم و فناوری استان سمنان

گزارش تصویری اختتامیه اولین جشنواره ربات های پرنده پارک علم و فناوری استان سمنان


گزارش 14

با معرفی تیم های منتخب برگزار شد؛

اختتامیه اولین جشنواره ربات های پرنده پارک علم و فناوری استان سمنان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان، اولین جشنواره ربات های پرنده این پارک با معرفی برندگان و برگزاری اختتامیه به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره ابتدا کلیپی از رویدادهای جشنواره به نمایش درآمد و سپس دکتر بایگی دبیر علمی جشنواره ضمن عرض خسته نباشید به تیم های شرکت کننده در جشنواره توضیحات مختصری در مورد جشنواره و روند اجرایی آن ارائه نمودند.

سپس دکتر جاجی پور رئیس کمیته داوران جشنواره تیم های +EMC و ARC را به عنوان تیم های اول و دوم جشنواره معرفی و روند امتیاز دهی به تیم ها را اعلام نمودند.

در ادامه مراسم مهندس حامد سعیدی دبیر کارگروه هواپیمایی بدون سرنشین اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران به معرفی این اتحادیه پرداخته و توضیحاتی در مورد ربات های پرنده کاربردی دادند.

سپس سروان اطمینان کارشناس جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنانی ربات های پرنده نظامی و کاربردی که مورد استفاده ارتش می باشد را تشریح و اعلام آمادگی کرد هر کدام از تیم ها که تمایل داشته باشند می توانند پروژه های تعریف شده در جهاد خودکفایی ارتش را به عهده بگیرند.

وی افزود: ما می توانیم در مقطع کارشناسی ارشد مشمولان خدمت نظام وظیفه را جذب کنیم و نیازی به انجام خدمت نظام وظیفه برای آنها نیست.

در ادامه مراسم با حضور دکتر سید محمداسماعیل جلالی رییس پارک علم و فناوری استان سمنان جوایز تیم های برتر جشنواره به آن ها اهدا شد و با اهدا تندیس و لوح تقدیر به تمامی تیم های شرکت کننده در جشنواره، از آنها تقدیر شد.

همچنین از شرکت پارکی سازه سازان خلاق لالان(مرکز لگو شاهرود) از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری استان سمنان، که در مسابقات المپیاد دانش آموزی رباتیک کشوری موفق به کسب مقام شده بودند تجلیل و با اهدا هدایایی از آن ها تقدیر شد.

در پایان مراسم نیز از دکتر بایگی دبیر علمی جشنواره، دکتر حاجی پور رئیس کمیته داوران، دکتر رحیمی عضو کمیته اجرایی، مهندس امینیان دبیر اجرایی جشنواره  و مهندس صمدی، تجلیل و تقدیر شد.

شایان ذکر است تیم اول این جشنواره مبلغ 50 میلیون ریال و تیم دوم مبلغ 40 میلیون ریال جایزه دریافت کردند.


گزارش 13

کلیپ مروری بر اولین دوره جشنواره ربات های پرنده

دریافت ویدئو


گزارش 12

اعلام نهایی نتایج مسابقات اولین جشنواره ربات های پرنده

دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی رییس پارک علم و فناوری استان سمنان در مصاحبه با روابط عمومی پارک نتایج نهایی مسابقات جشنواره ربات های پرنده را به شرح ذیل اعلام نمود:

تیم اول: +EMC - اعضای تیم:

  • ساسان جهانگیری
  • محمد رضا کرم زاده دیزجی
  • احسان جعفری
  • بھاره خلیلی

 

تیم دوم: ARC - اعضای تیم:

  • مسعود حیدری
  • هادی وکیلی نوجه ده سادات
  • فرزاد احمدی نژاد

گزارش 11

گزارش تصویری از دور اول و دوم مسابقات جشنواره ربات های پرنده در روز اول

 گزارش تصویری از دور اول و دوم مسابقات جشنواره ربات های پرنده در روز اول


گزارش 10

در مصاحبه با دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی مطرح شد؛

پایان دور سوم مسابقات جشنواره ربات های پرنده / اعلام نتایج نهایی تا دقایقی دیگر

دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی رییس پارک علم و فناوری استان سمنان در مصاحبه با روابط عمومی پارک گفت: دور سوم مسابقات جشنواره ربات های پرنده دقایقی پیش به پایان رسید و تا دقایقی دیگر نتایج مسابقات اعلام خواهد شد.

به زودی اعلام نهایی نتایج مسابقات جشنواره ربات های پرنده...


گزارش 9

دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی:

رقابت نفس گیری در دور اول و دوم مسابقات جریان داشت/ اعلام نتایج امروز بعداز ظهر/ فعلا امکان ارائه نتایج دو دور گذشته نیست

دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی رییس پارک علم و فناوری استان سمنان در مصاحبه با روابط عمومی پارک گفت: دیروز (17 مهرماه 92) دور اول و دوم مسابقات جشنواره ربات های پرنده با حضور 8 تیم برگزار شد.

جلالی افزود: مانور ∞ و مانور تداوم پرواز دور اول و دوم مسابقات بود که دیروز در رقابتی نفس گیر بین تیم های شرکت کننده برگزار شد.

وی ادامه داد: هر پرنده در هر مرحله سه دور مورد آزمون قرار گرفت که بیشترین امتیاز کسب شده مورد محاسبه قرار گرفت.

وی در پاسخ به سوال روابط عمومی در مورد نتایج مسابقات گفت: برای اطلاع از نتایج دور اول و دوم باید تا بعدازظهر امروز منتظر باشید و فعلا امکان اعلام نتایج وجود ندارد.


گزارش 8

سید مسعود آقایان، مدیر روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان:

رقابت تیم های شرکت کننده در مسابقات جشنواره آغاز شده است

سید مسعود آقایان مدیر روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: رقابت تیم های شرکت کننده در مسابقات جشنواره ربات های پرنده آغاز از ساعت 14:30 امروز آغاز شد.

منتظر گزارش کامل این مطلب باشید...


گزارش 7

برگزاری مراسم افتتاحیه جشنواره ربات های پرنده

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان، مراسم افتتاحیه جشنواره ربات های پرنده با حضور مهندس بندرآبادی فرماندار ویزه شهرستان شاهرود، فرماندهان و مسوولین نیروهای لشکر تکاور 58 ذوالفقار، نیرروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان صنایع هوا و فضا،مهندس رضوانی مدیر کل اموزش و پزوهش استانداری ، شریعتمدار تهرانی رییس دانشکده علوم قرآنی شاهرود، تیم های شرکت کننده در جشنواره و جمع کثیری از  مدیران و مسوولین دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی در محل سالن همایش شرکت ذغال سنگ البرز شرقی شاهرود  برگزار گردید.

.

در این مراسم ابتدا دکتر جلالی رییس پارک علم و فناوری استان سمنان ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و تیم های شرکت کننده در جشنواره به تشریح روند اجرای جشنواره پرداخته و اهداف جشنواره را تشریح کرد.

وی در ادامه ضمن برشمردن تعدادی از جشنواره های مشابه در سرتاسر ایران اسلامی افزود: از مهمترین خصایص این جشنواره ابراز تمایل از طرف پارک علم و فناوری استان سمنان به برگزاری جشنواره ربات های پرنده است و هیچ گونه دستورالعملی مبنی بر برگزاری جشنواره به ما ابلاغ نشده است.

وی خاطر نشان کرد: تمامی کارهای علمی، اجرایی و هماهنگی های این جشنواری توسط  پارک علم و فناوری استان سمنان انجام شده است.

با پخش کلیپ تصویری از فعالیت های پارک علم و فناوری استان سمنان و همچنین روند اجرایی جشنواره ربات های پرنده مراسم ادامه پیدا کرد.

سپس دکتر بایگی دبیر علمی جشنواره، در سخنانی توضیحاتی در مورد تاریخچه ربات های پرنده و آینده آنها در صنعت هوا فضا پرداختند و برای تیم های شرکت کننده آرزوی موفقیت کردند.

 

 

مهندس بندرآبادی فرماندار شهرستان شاهرود نیز در سخنانی برگزاری این جشنواره را کاری نو و جدید دانست.

وی افزود: امیدوارم در سال های آینده این جشنواره با مقیاسی بزرگتر برگزار شود، هرچند که کاری که امروز نیز انجام شده بزرگ است.

مهندس رضوانی مدیر کل اموزش و پزوهش استانداری نیز در ادامه مراسم در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از پارک علم و فناوری استان سمنان برای برگزاری این جشنواره، به اهمیت پژوهش و فناوری در کشور اشاره کرد و از مدعوین جهت شرکت در جشنواره علم تا عمل دعوت کرد.

در ادامه مراسم شرکت کنندگان  به محل سالن برگزاری مسابقات رفتند تا ضمن رونمایی از ربات های پرنده شرکت کننده در جشنواره، شاهد پرواز آزمایشی آن ها باشند.

در سالن برگزاری مسابقات ضمن معرفی تیم های شرکت کننده و ربات آن ها، پروازی نمایشی توسط یکی از تیم ها انجام شد.

در حاشیه مراسم مدعوین از نمایشگاه دستاوردهای شرکت های منتخب پارک علم و فناوری استان سمنان بازدید کردند.

مراسم رونمایی از ربات های شرکت کننده در جشنواره:

پرواز نمایشی یکی از ربات ها:

بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پارک علم و فناوری استان سمنان:


گزارش 6

دکتر سید محمد اسماعیل جلالی:

نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت های پارک علم و فناوری استان سمنان در محل سالن برگزاری مسابقات برپا خواهد شد

نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت های پارک علم و فناوری استان سمنان در محل سالن برگزاری مسابقات برپا خواهد شد

دکتر جلالیدکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی رییس پارک علم و فناوری استان سمنان در مصاحبه با روابط عمومی پارک گفت: همزمان با برگزاری مسابقات جشنواره ربات های پرنده نمایشگاهی از محصولات شرکت های پارک در محل سالن مسابقات برپا خواهد بود.

وی افزود: علاقمندان می توانند همزمان با تماشای مسابقات در تاریخ های چهارشنبه 17 مهرماه 1392 از ساعت 14:30 و پنج شنبه 18 مهرماه 1392 از ساعت 8:30 در محل سالن ورزشی ولی عصر شرکت ذغال سنگ البرز شرقی شاهرود، از این نمایشگاه بازدید کنند.

دکتر جلالی ضمن دعوت از علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه گفت: کارشناسان پارک نیز جهت اطلاع رسانی و معرفی پارک و نمایش دستاوردهای آن در این نمایشگاه حضور داشته و به سوالات بازدید کنندگان پاسخ خواهند داد.

نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت های پارک علم و فناوری استان سمنان در محل سالن برگزاری مسابقات برپا خواهد شد


گزارش 5

تصاویری از روند تکمیل سالن مسابقات


گزارش 4

با حضور دکتر سید محمد اسماعیل جلالی رییس پارک و معاونت ها صورت گرفت:

رونمایی از تندیس جشنواره ربات های پرنده

تندیس جشنواره ربات های پرنده

دکتر جلالی رییس پارک به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان، دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی رییس پارک از مجموعه ورزشی ولیعصر شرکت ذغال سنگ البرز شرقی که جهت برگزاری مسابقات جشنواره ربات های پرنده در حال آماده سازی است، دیدن کرد و از نزدیک در جریان روند آماده سازی سالن قرار گرفت.

وی پس از این بازدید ضمن تقدیر از عوامل اجرایی جشنواره به روابط عمومی پارک گفت: روند آماده سازی سالن مسابقات به خوبی در حال انجام است و انشاا... با تلاش کمیته اجرایی، امروز عصر سالن مسابقات حاضر خواهد شد.

دکتر جلالی پس از این دیدار و با حضور معاونت های پارک از تندیس جشنواره که توسط روابط عموی پارک طراحی و تهیه گردیده، رونمایی کرد.

وی اضافه کرد: به منتخبان جشنواره لوح تقدیر با امضای رییس پارک و اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران، تندیس و جوایزی ارزنده اهدا خواهد شد.

تندیس جشنواره ربات های پرنده


گزارش 3

دکتر محمود رحیمی:

پذیرش تیم ها فقط تا ساعت 22 مورخ 16 مهرماه 92 انجام خواهد شد

دکتر رحیمیدکتر محمود رحیمی عضو شورای سیاستگذاری جشنواره در مصاحبه با روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: پذیرش تیم هایی که موفق به کسب امتیازهای لازم جهت شرکت در جشنواره شدند فقط تا ساعت 22 مورخ 16 مهرماه 92 در محل مهمانسرای ورزشکاران شاهرود انجام خواهد شد و تیم ها باید در زمان تعیین شده در این محل حاظر باشند.

 سید مسعود آقایان مدیر روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: تمام هماهنگی ها جهت پذیرش تیم ها انجام  و خانم ها: فرشته ساعدی، سارا جلالی و مریم تربتیان از ساعت 16 جهت پذیرش و راهنمایی تیم ها در محل مهانسرا ورزشکاران حضور خواهند داشت.

محمود صمدی عضو تیم اجرایی جشنواره نیز گفت: کارت های شناسایی داوران و اعضای تیم ها که توسط روابط عمومی تهیه و چاپ گردیده به محل پذیرش ارسال شده است.

نشانی مهمانسرای ورزشکاران، محل پذیرش و اسکان تیم های شرکت کننده در جشنواره ربات های پرنده:


مشاهده نقشه بزرگ مهمانسرای ورزشکاران، محل پذیرش و اسکان تیم های شرکت کننده در جشنواره ربات های پرنده

زمان پذیرش: تا ساعت 22 مورخ 16 مهرماه 1392


گزارش 2

دکتر جلالی، رییس پارک علم و فناوری استان سمنان:

عموم مردم می توانند در محل برگزاری مسابقات حضور داشته باشند

دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی در مصاحبه با روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: علاقمندان به بازدید از مسابقات جشنواره می توانند در زمان برگزاری جشنواره جهت بازدید در محل سالن ورزشی ولی عصر شرکت ذغال سنگ البرز شرقی شاهرود حضور داشته باشند.

وی در جلسه کمیته اجرایی جشنواره که جهت هماهنگی های نهایی برگزار شد گفت: شرکت کلیه علاقمندان جهت بازدید از مسابقات جشنواره بلامانع بوده و علاقمندان می توانند طبق زمانبندی جشنواره که در دعوتنامه آمده است، در مسابقات جشنواره حضور داشته باشند. / 14 مهرماه 92


گزارش 1

وحید امینیان، دبیر اجرایی جشنواره:

از زمانبندی جشنواره جلوتر هستیم

وحید امینیانوحید امینیان، دبیر اجرایی جشنواره ربات های پرنده در مصاحبه با روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: همه کارها طبق زمانبندی مشخص شده در کمیته اجرایی جشنواره در حال پیگیری است و امروز (یکشنبه 14 مهر 92) در حال آماده سازی سالن برگزاری مسابقه هستیم.

وی در پاسخ به سوال در مورد زمانبندی جشنواره گفت: ما از زمانبندی جشنواره جلوتر هستیم و تمام تلاش خود را جهت اجرای هر چه بهتر این جشنواره خواهیم کرد.

امینیان  ضمن تقدیر و تشکر از تمامی عوامل اجرایی و فنی جشنواره خصوصا روابط عمومی جهت اطلاع رسانی به موقع، افزود: انشاا... امروز و فردا تمام مقدمات برگزاری جشنواره انجام خواهد شد و تیم ها نیز از سه شنبه پذیرش می شوند.

وی همچنین تیم‌هایی که کمیته داوران جهت شرکت در مسابقات تایید کرده اند را به شرح ذیل اعلام نمود:

نام تیم

سرپرست

cyber hands

مجتبی والی پور

ARC

مسعود حیدری

SRG

امیرحسین پاینده

RTS

امین ریگی

NEW EYE

صادق زرمهی

EMC+

ساسان جهانگیري

senator

توحید جدیدی

persis

مسعود قضاوی

ققنوس

امیرحسین رضایی

  14 مهرماه 92

منتظر گزارش بعدی ما باشید...

 

| نوشته: حسین دباغان | ۳۰/۰۷/۱۳۹۲ | ۱۴:۱۵ | گروه: خبر | 0 نظر | 1319 بازدید |
۰ نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام:
*
پست الکترونیکی:
*
پیام:
*
 
 
صبر کنید Waiting درحال انجام عملیات...

گزارش لحظه به لحظه از جشنواره ,

گزارش لحظه به لحظه از جشنواره

2 روز تا آغاز جشنواره...

نتایج نهایی تیم‌های پذیرفته شده از سوی کمیته داوران

با حمایت اسپانسرها هزینه‌ی بررسی شناسنامه‌ی فنی کاهش یافت

ارایه‌ی گواهینامه‌ی بین‌المللی جشنواره به صورت مشترک از طرف پارک علم و فناوری استان سمنان و اتحادیه‌ی صنایع هوافضا ایران

تعداد اعضای هر تیم 5 نفر در نظر گرفته شد

بررسی شناسنامه‌ی فنی ارسالی (TDP) هیچ تاثیری در نتایج نهایی مسابقات نداشته و فقط جهت بررسی صلاحیت پرنده برای شرکت در مسابقات می‌باشد.

تمدید شد - زمانبندی جشنواره تمدید شد1392/04/02

زمانبندی جشنواره

قوانین مسابقات به‌روز شد...

داشتن محافظ ملخ الزامی است، و پرنده‌های فاقد محافظ اجازه‌ی شرکت در مسابقات را نخواهند داشت.

هزینه‌های ثبت‌نام در بخش مسابقات جشنواره

زمانبندی جشنواره روبات‌های پرنده

قوانین مسابقه

برگزاری دوازدهمین جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره روبات‌های پرنده

یازدهمین جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره در محل پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار گردید

ارسال پوستر فراخوان جشنواره روبات‌های پرنده

اعلام حمایت پارک‌های علم و فناوری از جشنواره روبات‌های پرنده

قوانین مسابقات

شیوه حمایت

فرم های ثبت نام

ساختار و ارکان جشنواره

شهرستان شاهرود

صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان

پارک علم و فناوری استان سمنان

اهداف جشنواره

پوستر جشنواره

برگزاری دهمین جلسه اعضاء کمیته علمی و اجرایی جشنواره

گالری

ساختار و ارکان جشنواره

تماس با ما

حداقل شرايط لازم جهت حضور در مسابقه

محل برگزاری مسابقه

فرایند ثبت نام

فرآیند ثبت نام

شرایط و ضوابط تیم ها

جوایز مسابقه

نحوه انجام آزمایش پروازی

نحوه امتیازدهی طرح ها

الزامات طراحی و ساخت